Nawyki bogatych

Trafiłam na ten artykuł o nawykach bogatych, którego podstawą jest infografika przygotowana przez NowSourcing. Niestety nie ma tu żadnej informacji o prokrastynacji, o tym czy w najbogatsi wśród swoich nawyków mają odraczanie realizacji niektórych zadań na później (infografika poniżej).

Szczerze przyznam, że sporo z tych informacji nie zaskakuje, a w zasadzie to chyba żadna nie jest taką, której przeciętny człowiek by nie wymyślił po chwili zastanowienia.

Na początek weźmy oglądanie telewizji. Bogacze tej telewizji oglądają nie więcej jak godzinę dziennie. Co wydaje się być dość sensowne zważywszy na to, że są to ludzie, którzy aktualnie mają całą kupę odpowiedzialności na swoich barkach, mnóstwo decyzji do podjęcia. Na tę całą telewizję po prostu nie mają czasu. A tak w ogóle to po co komu telewizja skoro jest internet 😉

Dalej… wstawanie 3+ godzin wcześniej niż normalnie by mogli wstawać. Znowu argument co wyżej, dnia się nie wydłuży, ale można ograniczyć trochę snu by zyskać więcej czasu na załatwienie wszystkiego co się chce załatwić. Ponadto, wstanie przed wszystkimi ma swoje plusy – święty spokój zanim wszyscy zaczną Cię zawalać swoją obecnością. Po prostu człowiek ma czas dla siebie.

Ponadto, wszyscy bogacze (statystycznie) dbają o swoje zdrowie, zdrowo się odżywiają, czasem poćwiczą. No, żeby móc zrezygnować ze snu i nadal mieć siły na zdobywanie świata trzeba dbać kompleksowo o siebie 😉 Plusem jest to, że mogą sobie pozwolić na to, by ktoś im takie zdrowe jedzonko dostarczał. Przeciętny ludź biegnący ze spotkania na spotkanie i z zawalonym całym dniem obowiązkami niestety ma ograniczone możliwości czasowe na przygotowanie sobie zdrowych pyszności do jedzenia.

Najważniejszy element całej tej infografiki to ustawianie celów. Od wieków się mówi, że jeśli nie wiesz dokąd zmierzasz to tam nie dojdziesz. Jeśli by nie wiedzieli co chcą robić, w którą stronę iść i tego się nie trzymali nie doszli by tak daleko.

Ale dobrze, wróćmy do nawyków tych multimilionerów. Chciałabym aby się ich ktoś zapytał jak to było jak dochodzili do swoich fortun. Jak te wszystkie nawyki prezentowane w tej infografice wyglądały. Czy wstawali jak szaleni w środku nocy by mieć więcej dnia? (obstawiam że Gates to jak przeciętny programista raczej po nocach siedział 😉 ) Czy odżywiali się pysznym zdrowym jedzeniem, czy podjadali co udało się na szybko zamówić? Jasne, że podsumowanie infografiki jest dobre, że nie ma gwarancji, że tak się zachowywując osiągniemy bogactwo, ale nie zaszkodzi spróbować.

Ja jednak chętnie zobaczyłabym infografikę nie o tym jakie jest aktualne status quo tych ludzi sukcesu, ale jak wyglądała cała droga do jego osiągnięcia. Oczywiście tych bogaczy, którzy sami się stworzyli nimi, nie tych z majątkiem rodziców.

wealthy habbits

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s